4️⃣

Для дослідників

🌍 Ukrainian Global University – менторська програма для українців, які бажають навчатися за кордоном та повернутися для відбудови України. Ініціатива спрямована на те, щоб підвищити шанси на вступ у найкращі освітні заклади світу, а також підтримати українських дослідників.

🌍 Для лінгвістів. Портал з різноманітними естренними можливостями для українських лінгвістів у Німеччині, Австрії та інших країнах ЄС.

🌍 Fulbright Research and Development Program пропонує проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь науковці віком до 45 років з дворічним професійним досвідом. Дедлайн: 1 листопада.

🌍 Fulbright Visiting Scholar Program пропонує проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. Дедлайн: 15 жовтня.

🌍 Програма Fulbright Scholar-in-Residence Program покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США. Дедлайн: 1 червня.

🌍 Стипендія для вчених з України, які перебувають в небезпеці, від Memory Studies Association.

🌍 E-editiones надають допомогу дослідникам, які вимушені були виїхати за кордон. Допомога включає стипендію від 200 до 2000 євро, технічну підтримку тощо.

🇸🇪 The Royal Swedish Academy of Sciences виділила стипендії для дослідників, які мають ступінь PhD. Їм надається можливість отримати стипендію до 2000 євро/місяць та продовити дослідження у Швеції.

🇸🇪 Swedish Foundation for Strategic Research надає можливість науковцям продовижити свої довлідження у Швеції, для цього надають стипендії. Дедлайн: 13.04.2022.

🇸🇪 The Knowledge Foundation готові профінансувати перебування науковців, аби вони продовжили свої дослідження в Швеції. Стипендії надають як працівникам швецьких університетів, так і інших.

🇸🇪 Програма для докторантів з математики у Швеції. Дедлайн: 15.04.2022.

🇩🇪 Німецькі програми фінансування для дослідників, які опинилися в небезпеці, та список інституційних контактів.

🇩🇪 Для дослідників соціальних наук. Дослідницькі стипендії від Інституту Макса Планка у Геттінгені.

🇩🇪 Для аспірантів та науковців. Дослідницькі стипендії для українців від Фонду Фольксвагена у Німеччині.

🇩🇪 Kunsthistorisches Institut in Florenz готовий надавати підтримку дослідникам та вченим, що займаються документацією, збереженням та охороною спадщини в Україні, яка знаходиться під загрозою знищення у зв’язку з війною

🇨🇭 The University of Basel надає допомогу дослідникам з України. Потрібно зв’язатися з університетом, аби дізнатися, як вони можуть допомогти.

🇨🇭 Університет прикладних наук в Берні пропонує фінансову підтримку, допомогу з житлом та інтеграцію в академічні проекти.

🇨🇭 ETH Zurich разом з D-ARCH підтримує різноманітні ініціативи, пропонуючи стипендію в Центрі перспективних досліджень в галузі архітектури (CASA) молодим науковцям з України.

🇦🇹 Фінансова підтримка і програми для українських студентів та науковців від Технічного університету в Граці.

🇦🇹 Програма JESH в Австрії надає фінансу та іншу допому для українських науковців, аби вони могли продовжити дослідження в академічних інституціях Австрії.

🇦🇹 Для філософів, істориків науки, соціологів знань — дослідницькі стипендії на 6 місяців від Віденського університету, Австрія.

🇵🇱 Польська Академія Наук надає фінансування для українських науковців, а також покриває дорожні витрати з України до Польщі.

🇵🇱 Польське національне агентство з питань академічного обміну консультує та надає допомогу для студентів та науковців з України.

🇨🇿 Технологічне агентство Чеської Республіки планують розширити проекти залученням українських науковців. За оновленнями потрібно слідкувати на їхньому сайті.

🇨🇿 Інформація щодо житла, програм, фінансування для науковців, які хочуть продовжити свої дослідження у Чеській Республіці.

🇨🇿 Univerzita Karlova у Чехії пропонує різну підтримку (фінансову, житло тощо) для науковців з України.

🇨🇿 Інформація для науковців, що прибули до Чехії.

🇧🇪 Бельгійський університет the KU Leuven розмістив список відкритих позицій для дослідників. Вони доступні для українських дослідників.

🇧🇪 Université Libre de Bruxelles пропонує допомогу для студентів, академіків, PhD студентів та працівників адміністрації університетів.

🇬🇧 University College London розробили нову схему для допомоги українцям та надають стипендії для студентів та науковців, які постраждали від війни.

🇬🇧 Список стипендій та програм у Великобританії. Особливу увагу слід звернути на розділ Science and research funding.

🇺🇸 American Folklore Society пропонує допомогу для дослідників фольклору та культурної спадщини. Для цього потрібно заповнити форму.

🇮🇹 Università degli Studi di Milano пропонує 4 стипендії для дослідників. Дедлайн: 22 квітня.

🇳🇴 Університет в Осло надає допомогу науковцям з України, аби вони могли продовжити свої дослідження з можливим продовженням кар’єри у Норвегії.

🇱🇺 Люксембурзький Університет надає допомогу для науковців з України.

🇩🇰 Aarhus University виділяє стипендії для науковців, у яких є ступінь PhD. Дедлайн: 20 квітня.

🇫🇷 PAUSE program за допомогою фінансової підтримки Франції готова проспонсорувати перебування українських науковців та їх сімей (за потреби). Також вони готові підтримати митців.

🇸🇰 Допомога українським науковцям та PhD студентам від Словацької академії наук.

Додаткові стипендії та гранти для українців всіх рівнів навчання
  • Trinity Relief Fund – фонд від Кембриджського університету на щонайменше 250 000 фунтів стерлінгів, який допомагатиме майбутнім та нинішнім студентам та науковцям, що зазнали труднощів через вторгнення Росії в Україну.
  • Student Action for Refugees зібрали перелік стипендій на навчання та дослідження у Великій Британії.
  • The Institute of International Education запустив Scholar Rescue Fund і надають українським дослідникам та професорам грант на навчання в США, який включає грошову підтримку в межахї $25000, а також мед. страхуванн і кошти на транфер до США.
  • The Paul & Daisy Soros Fellowships for New Americans надають стипендії для імігрантів та біженців у США. Наступний набір буде на 2023 навчальний рік, а дедлайн подачі на нього – 27 жовтня 2022.
  • Scholars at Risk пропонують підтримку в США для студентів, науковців та працівників університетів з України. Організація також опублікувала список стипендій для українців у від своїх партнерів у Європі.
  • Академія молодих вчених України в Польщі пропонують допомогу студентам та працівникам науки, а також розповідають про програми для продовження досліджень.
  • Bibliotheca Hertziana - Max Planck Institute for Art History пропонує стипендії для студентів, які вивчають історію мистецтва.
  • University of Zurich скасовують плату за навчання студентам з України, а також пропонують фінансову підтримку для науковців та студентів.
  • Список відкритих позицій для роботи в академічній сфері.
  • Для студентів, дослідників та викладачів — продовження навчання, дослідження чи викладання в Університеті Льовена, Бельгія. Дедлайн: 20 квітня.
  • Таблиця зі стипендіями та програмами, яка постійно оновлюється волонтерами.
Інше: додаткові списки можливостей та консультації
  • Гранти, програми мобільності та інші можливості для проектів, студентів, працівників різних сфер.
  • Карта можливостей, програм та стипендій для українців по всьому світу (постійно оновлюється). Або слідкуйте в твіттері (кажуть, там зручніше відслідковувати оновлення)
  • Таблиця стипендій та грантів за країнами та напрямками, яка постійно оновлюється.
  • Educational Guidance Guarantee Fund University надає консультації щодо стипендій, навчання, житла для імігратнтів, які планують вступати у німецькі навчальні заклади. Для детальнішої інформації потрібно заповнити форму.
  • Перелік допомоги для студентів, які уже навчаються в Німеччині. Список зручно розподілений за містами.
  • HAW Hamburg: Centre for Migration Research and Integration Practice надають консультації для мігрантів у Гамбург, допомагають зі вступом, навчанням та кар’єрою.
  • Львівський центр міської історії постійно оновлює список стипендій та грантів для студентів та вчетих.
  • Перелік науковців, які готові надати допомогу з лабараторіями для українців.
  • Лабораторії, які готові захостити українських науковців. Список 1 та Список 2.
  • The Coimbra Group Office зібрали перелік університетів та можливостей, які надають допомогу українським студентам і науковцям.
  • Освітня платформа у сфері архітектури та урбанізму публікує в Телеграм-каналі можливості й актуальні заходи/лекції для фахивців і студентів архітектури.
Підготуйте документи без проблем

Про підготовку документів:

Про резюме:

Про мотиваційний лист:

Про рекомендаційний лист:

Додатково:

Курс: “Як вступити до найкращих західних шкіл та університетів” від Ukraine Global Scholars