📱

Правила поведінки у разі погроз від росіян за кордоном

Погрози онлайн:

  1. Зробіть скріншоти погроз і розповсюдьте у соц.мережах. Так про ваш випадок дізнається більше людей і зросте ймовірність, що нападника покарають.
  2. Намагайтеся не емоціонувати на хейтспіч (мову ворожнечі) росіян у коментарях. Найкраще взагалі не реагувати і не долучатися до обговорень, які можуть спровокувати мову ненависті. Витратьте свою енергію на більш корисні справи.
  3. Якщо погрози надсилають у дірект, зробіть скріншоти, а далі заблокуйте відповідний акаунт і не реагуйте на повідомлення.

Погрози офлайн:

  1. Кричіть і привертайте на себе увагу. Часто напади стаються у громадських місцях. Покличте на допомогу людей, що поряд. Це може відлякати нападника.
  2. За можливості не перебувайте на вулицях самі у темний час доби.
  3. Задокументуйте інцидент. Якщо відчуваєте, що немає прямої загрозу вашому життю, зробіть фото і відео того, що відбувається.
  4. Збережіть у телефоні контакти місцевої поліції. Якщо ви знаєте мову країни, в якій перебуваєте, подзвоніть у поліцію і зафіксуйте випадок нападу.
  5. Якщо ви не знаєте мови країни, де перебуваєте, найкраще мати телефони волонтерів та українського посольства або консульства у державі, де ви знаходитесь. так ви зможете передати факт нападу і попросити повідомити в поліцію.

Щоб протистояти російській агресії і масовій пропаганді, варто чинити опір в інформаційному просторі. Зокрема висвітлювати у соцмережах факти нападу на українців та українок.