🧩

Алгоритми продовольчої гуманітарки

Зібрав в одному місці всю важливу інформацію по продовольчій гуманітарці: куди, що і як везти

 1. Якщо ви виробник продовольства і хочете надати безплатно продукцію для гуманітарних цілей. Заповніть форму, список потреб тут, орієнтовно це транспортабельні сухі продукти, але може бути й інше – знайдемо спосіб приготувати по місцю абощо.
 2. Якщо ж ви виробник і хочете продати по собівартості продукцію (розуміємо, є ж обов’язкові для виробництва витрати). Заповність ту саму форму, в подальшому знайдемо кошти і відпрацюємо;
 3. Як далі з логістикою продовольства: в ідеалі - ви везете самостійно, ось лінк куди основні адреси, а також є в кожній області  хаб від військової адміністрації.
 4. Якщо не можете самостійно доставити, вам допоможуть знайти перевізника, повідомте про це у тій самій формі.
 5. Чим ще допомагаємо: можемо надавати листи для спокійнішого проходження блокпостів, також колеги допомагають із перетином кордону (звертайтесь до відповідальних осіб у відповідних країнах).
 6. Міжнародна гуманітарка (не лише продовольство, а будь-яка): у кожній країні є хаб і контактна особа, просто зверніться до консульства України за контактами, МЗС супер організувались і мають внутрішні алгоритми роботи. Також, корисні адреси хабів тут. 3Везіть до хабів, далі все спрацює (заберем), також перегляньте цей алгоритм. Список потреб по продовольству англійською орієнтовний.
 7. Також є рахунок для донатів, кошти використовуватимуться на гуманітарні потреби.
 8. Чого зараз бракує (ми працюємо, але допоможіть):
  1. співпраці з благодійними фондами, які змогли б оплачувати продовольство у координації з Мінагрополітики;
  2. самоорганізованих кухонь - де б готували не сухі продукти і годували би громадян;
  3. системної співпраці з перевізниками: перевезення гуманітарки їх коштом, або з частковою компенсацією від благодійних фондів з п. a.

Зараз гуманітаркою займаються чи не всі, хто не в лавах ЗСУ чи теробороні. Є програма 1 млн пайків для вразливих категорій населення, хоча в цілому все продовольство надають всім, хто потребує. Є координаційний штаб, утворений Президентом. Порада: завжди комунікуйте ваше бажання допомогти (чи вашу потребу) з представниками уряду чи адміністрацій, адже все швидко змінюється. Працюють і волонтери, великі молодці, велика подяка всім українцям за кордоном і небайдужим громадянам інших країн.