▶️

Основні правила поведінки

  1. Почувши протяжний сигнал сирени, знай, що для укриття в безпечному місці у тебе є близько 10 хвилин. - Якщо ти живеш в Харкові чи Києві, сховайся в підземці метрополітену. - Якщо ви залишаєтесь вдома, найкращим же місцем для схованки вдома буде ванна кімната. Підвал теж підійде, але варто пам’ятати, що все складеться добре, якщо цей підвал буде хоча б в одному кілометрі від епіцентру, інакше, будівля може просто-таки завалитися вам на голову. - Якщо ви опинилися на вулиці - найкращий варіант врятуватися від ядерного вибуху – зістрибнути в кювет у далекої від вибуху сторони дороги. В крайньому разі, можна просто кинутися на землю обличчям донизу, головою від вибуху, засунувши руки під тіло. Якщо є капюшон, натягніть його на голову у падінні. - Якщо ти перебуваєш далеко від будь-яких бомбосховищ і підвалів або просто почав панікувати, сховайся в будь-якому будинку або за кам'яною стіною, закрий голову руками й відкрий рот.
  2. Запам'ятай: ні в якому разі не дивися на вибух, навіть якщо ти знаходишся далеко від епіцентру. Ти можеш осліпнути від спалаху.
  3. Якщо в момент ядерного вибуху ти перебував у бомбосховищі, то залишайся в ньому ще кілька днів. Вже через 3-4 дні особливо небезпечні радіоактивні речовини знизять свою убивчу дію. Чим довше ти будеш ховатися в притулку, тим більше шансів залишитися живим і здоровим.
  4. Ще одним обов’язковим елементом виживання є ліки. При собі необхідно мати: - калій йодид (від накопичення радіації в щитоподібний залозі) - латран - йод - фероцин
  5. Все це допоможе вивести з організму радіацію.
  6. Варто не забувати про засоби захисту дихальних шляхів, хоча б звичайна марля, шарф або ганчірка.