🔸

Порядок дій по прибутті до Львова

Якщо ви прибули під час комендантської години на залізничний вокзал Львова

Курсують автобуси, які їздять з 22:00 до 07:00 до центрів допомоги переселенцям. Перепусток для проїзду не потрібно. Транспорт чекає на пасажирів на зупинці міських автобусів. За потреби, вам його допоможуть знайти волонтери, які працюють на вокзалі. Проїзд - безкоштовний.

▪️Адреси координаційних центрів, куди вимушено переміщені особи можуть звернутись, щоб отримати допомогу: 📍«Арена Львів» - вул. Стрийська, 199 📍Залізнична адміністрація – вул. Виговського, 34; 📍Личаківська адміністрація – вул. Костя Левицького, 67; 📍Шевченківська адміністрація – вул. Липинського, 11; 📍Галицька адміністрація – вул. Ференца Ліста, 1; 📍Сихівська адміністрація – просп. Червоної Калини, 66; 📍Франківська адміністрація – вул. Генерала Чупринки, 85.

Усім, хто може допомагати фізично або засобами першої необхідності, прохання звертатись за телефоном: 032 254 60 79

Що робити вимушеним переселенцям після того як вони приїхали на Львівщину евакуаційним потягом

Наша область щодня в середньому приймає 30 евакуаційних потягів із 25-35 тисячами людей, які вимушено полишають свої домівки. Щоб розвантажити Головний залізничний вокзал, потяги зупиняють і на станції «Підзамче».

Працівники вокзалу та залізниці цілодобово координують свою роботу. Якщо у Львові велике навантаження, то потяг зупиняється на інших станціях – у Самборі та Червонограді. Надалі, щоб розвантажити Львів, людей привозитимуть у Стрий, Дрогобич, Красне та Золочів.

Є три варіанти, що робити, якщо ви приїхали евакуаційним потягом:

  • Звернутись, щоб вам надали тимчасовий прихисток: Якщо ви приїхали потягом у Львів, тоді про розселення запитайте на Головному залізничному вокзалі чи станції «Підзамче» у волонтерів. З вокзалу цілодобово курсують автобуси у центр для переселенців на «Арені Львів». Тут людей реєструють та розселяють у місця тимчасового проживання. Також у цьому центрі ви зможете зігрітись, поїсти та отримати речі першої необхідності. Якщо ви приїхали евакуаційним потягом на станції у Львівській області, тоді по прихисток звертайтесь до волонтерів. У них є вся інформація.
  • Доїхати до місця проживання громадським транспортом самостійно: Поблизу Головного залізничного вокзалу Львова є Приміський вокзал. Звідси електричками можна доїхати у різні напрямки Львівської області. У зв’язку з воєнним станом обідні рейси електричок скасовані, але вранішні та вечірні курсують за розкладом.

Також у Львові є 8 автостанцій, звідки можна доїхати у кожен район нашої області. З автостанцій курсують автобуси. Зараз транспортних засобів на маршруті менше, оскільки їх використовують на потреби армії та вимушених переселенців. На території Львівщини, зокрема із Самбора, Стрия, Дрогобича, Червонограда, Красного та Городка, також курсує громадський транспорт. Інформацію дізнавайтесь на конкретному вокзалі та автостанції.

  • Вирушити до пункту пропуску із країнами-сусідами України: Зі Львова для вимушених переселенців курсує безкоштовний евакуаційний потяг у Перемишль та Холм, а також у Чоп на Закарпатті.

Від Головного залізничного вокзалу та усіх інших станцій Львівщини курсують евакуаційні автобуси до пунктів пропуску. Перевезення, організовані Львівською обласною військовою організацією, здійснюють безкоштовно. Також є приватні перевізники, які встановлюють вартість проїзду. Якщо ви доїхали потягом до Самбора, звідти можна швидко доїхати евакуаційним автобусом до пункту пропуску «Смільниця». З Червонограда курсує транспорт до пункту пропуску «Угринів».

Щоб уточнити інформацію про графік автобусного маршруту або потяга, телефонуйте в Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА.

Номер телефону: 096 232 80 58

Джерело: Львівська ОВА

Коли ви прибули до Львова Вам потрібно:

Звернутись в одну із районних адміністрацій м. Львова. Тут вам видадуть довідку про реєстрацію у Львові із якою Вас зможуть розмістити у одній із локацій поселення ТПО (тимчасово переселених осіб).

  • Залізнична адміністрація – вул. Виговського, 34 тел. 0322 613 869
  • Личаківська адміністрація – вул. Костя Левицького, 67 тел. 0322 546 206
  • Шевченківська адміністрація – вул. Липинського, 11 тел. 0322 521 767
  • Галицька адміністрація – вул. Ференса Ліста, 1тел. 0322 611 036
  • Сихівська адміністрація – просп. Червоної Калини, 66 тел. 0322 546 402
  • Франківська адміністрація – вул. Генерала Чупринки, 85, тел. 0322 373 038

Після процедури оформлення - їдете на місце проживання

Якщо ви не маєте сил добиратися в гуртожитки, ми організували пункт перепочинку – у Муніципальному мистецькому центрі на Стефаника, 11 (код на брамі 27) – це 200 метрів від Галицької райради, дорогою побачите пам‘ятник Моцарту. Якшо двері зачинені – дзвоните за номером: (063)1104899

Психологічна підтримка одразу після приїзду у Львів - lvivart.center - інформаційна та моральна допомога. Також зможете перепочити після дороги, випити чаю, кави та перекусити