▫️

Загальна інформація

❗️Всім громадянам України, які знаходяться на території ЄС!

Українцям не потрібно реєструвати статус біженця. Після завершення 90 днів, передбачених безвізом, громадяни України можуть законно залишитись в Європі на довший термін. Ознайомтесь з останнім рішенням Єврокомісії 🔗тут

Важлива інформація для українців, що шукають прихистку в ЄС
image
image
Які щеплення обов’язкові у країні, куди я іду?

Наразі жодна з країн ЄС і більшість країн, що приймають біженців з України не вимагає бути щепленним, щоб мати змогу перейти кордон.

Але якщо ви виїхали за кордон, зараз як ніколи важливо дотримуватись календаря щеплень і захистити дитину від смертельних інфекційних захворювань ❗️ 💉Щеплення від таких інфекційних захворювань як кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, туберкульоз, гепатит В — це звична практика у країнах ЄС. Рівень цих обов’язкових щеплень серед європейських дітей понад 95%.

🇪🇺 Рутинні щеплення обов'язкові у більшості країн ЄС, наприклад, у Польщі, Угорщині, Словаччині, Чехії, Італії та інших. Їхня наявність є умовою для прийняття дитини у дитячий садок, школу та інші установи догляду за дітьми.

👀 Ви можете перевірити які щеплення обов’язкові, обравши країну перебування на vaccine-schedule.ecdc.europa.eu , та порівняти його із українським Національним календарем щеплень . Активно шукайте де можна вакцинуватися на новому місці. Якщо вам запропонують вакцинуватися – не відмовляйтеся та не відкладайте таку можливість!

Безкоштовно відкрити картковий рахунок

Satchel.eu – безкоштовно відкриває банківські рахунки для українців: - Отримання зарплатні та будь-які інші виплати у країнах Європи. - Перекази грошей в Україну, ЄС та по всьому світу. - Використання платіжної картки для будь-яких покупок, де б ви не були. - Все онлайн, без черг та очікування. - Підтримка українською мовою. Все, що потрібно для відкриття рахунку – заповнити анкету на сайті https://satchel.eu/proud-to-be-ukrainian Satchel.eu - це Литовська фінансова компанія (аналог Monobank в Україні), яка надає можливість відкрити рахунок та отримати картку онлайн – без черг та очікування і керувати їм прямо у вашому смартфоні. Окрім цього надає гарантію збереження грошей на 100%. Satchel.eu має угоду з центральним банком Литви та розміщує там кошти клієнтів. Таким чином, усі гроші надійно захищені та зберігаються на окремому сегрегованому рахунку в Банку Литви та у будь-якому разі будуть повернуті клієнтам у повному обсязі. *Відповідно до статті 7 (1) Директиви 2009/110/ЄС.

Зв’язок

У Європі багато операторів роблять спец. умови для українців: Proximus та Orange (Бельгія), Vodafone (Великобританія), Telecom Italia (Італія), Telefónica (Іспанія) та Vivacom (Болгарія). Наприклад, польські мобільні оператори Plus, T-Mobile, Play, Оrange – надають безкоштовні сімки українцям з інтернетом (від 10 до 30 ГБ у Оrange) та безлімітом на дзвінки в Україну. У Чехії оператор О2 пропонує картку 100 Гб на місяць + 100 крон на рахунку.

🇪🇺
Волонтерські проекти у Європі