🧑‍🦼

Евакуація людей з інвалідністю за кордон

  • Щойно домовились про місце у Швеції, де можуть розмістити 100 людей з інвалідністю. Тестуємо маршрут до локації.

Все це у рамках процесу евакуації, зініційованого Юлій Морозов. Над евакуацією працюють багато людей та організацій в Україні та за кордоном. Зокрема Доступно.UA координує процес за кордоном.

Що важливо. Евакуація в даному випадку – це не про паніку, а про раціональність та безпеку. Людям з інвалідністю часто важко “бігати по підвалах” у разі повітряної тривоги. А у разі масової евакуації їм складно, а часом і взагалі неможливо виїхати терміново, без відповідних умов. Але про причини евакуації ще розкажемо окремо.

Статус щодо процесу евакуації на зараз:

✅ Попередня домовленість про спеціальні вагони для перевезення людей з інвалідністю та їх опікунів. Перший потяг планується з Кривого Рогу.

✅ Організований процес координації людей з інвалідністю та їхніх опікунів на місці (Кривий Ріг та сусідні поселення)

✅ Попередня домовленість щодо розміщення 100 осіб у Швеції

⚠️ Тестуємо шлях з Польщі до Швеції, щоб зрозуміти усю логістику, сконтактувати з волонтерами та організаціями на місцях (Дмитро Щебетюк прямо зараз перевіряє весь маршрут на власному досвіді).

Що далі? Запуск першого тестового потягу з Кривого Рогу та проведення аналогічних евакуацій з інших українських міст, якщо все вийде як заплановано.

Дякуємо Міністерство соціальної політики України за активну позицію та сприяння евакуації. Зокрема за домовленості з Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia.

P.S. Якщо ви людина з інвалідністю/опікун і знаходитесь у Кривому Розі чи поруч, зв'язуйтесь з представниками РУХ БЕЗ МЕЖ: 0678465977 (Наталія), 0963145909 (Ольга). Дізнавайтесь деталі і вас внесуть у список.

Джерело: Доступно.ua

  • Fight For Right - Підтримка українців з інвалідністю під час війни

Як захистити себе у випадку надзвичайної ситуації? Fight For Right працює, щоб усі українці з інвалідністю знали відповідь на це питання.