🔵

Статус захищеної особи в Угорщині

 1. Якщо особа їде транзитом З БІОМЕТРИЧНИМ ПАСПОРТОМ через Угорщину, але хоче просити статус захищеної особи в іншій країні, тоді в Угорщині він не потребує жодної реєстрації, і просто їде далі.
 2. Якщо особа їде транзитом БЕЗ БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТУ через Угорщину, але хоче просити статус захищеної особи в іншій країні, тоді в Угорщині потрібно пройти реєстрацію і в той же день отримати посвідку на тимчасове перебування на 1-2 місяці. Реєстрацію можна пройти після перетину кордону в лагері біженців, або в будь-якій міграційній службі Угорщини. У Будапешті можна отримати посвідку на тимчасове перебування у будь-якій з трьох міграційних служб. При заповненні анкети необхідно вказати що ви НЕ ПРОСИТЕ ЗАХИСТУ. Ця посвідка на тимчасове перебування не дає жодних прав, окрім перебувати на території Угорщини.
 3. Якщо ви заїхали з біометричним паспортом і плануєте залишитись в Угорщині, тоді ви можете не поспішати подавати на статус захищеної особи. Ви можете оформити ВНЖ в робочих цілях, або подати на статус захищеної особи перед закінченням біометрії.
 4. Якщо дорослі або діти заїхали без біометричного паспорту і планують залишитись в Угорщині, тоді вам обов’язково звернутись за отриманням статусу захищеної особи. Зробіть це як можна швидше, але не пізніше ніж за місяць.
 5. На статус захищеної особи можна податись зразу після перетину кордону в таборі біженців, або в міграційних службах по всій Угорщині. В Будапешті заяви на отримання статусу захищеної особи розглядає лише офіс за адресою HARMAT UTCA 131.
 6. Після подачі заяви, в якій ви вкажете, що потребуєте захисту, Вам видадуть тимчасовий дозвіл на ГУМАНІТАРНЕ перебування на 2 місяці, для очікування рішення. Даний тимчасовий гуманітарний дозвіл вже надає права на медицину та на навчання дітей в місцевих школах і садочках.
 7. Розгляд справи на отримання статусу захищеної особи триває до 45 днів. Після розгляду ви отримаєте пластикову картку на рік ПОШТОЮ на адресу проживання, яку вказали при заповненні заяви. В разі, якщо під час очікування рішення ви змінюєте місце проживання, ТЕРМІНОВО йдіть в міграційну і напишіть про це заяву, щоб ваша картка не загубилась.
 8. ВАЖЛИВО. З тимчасовим гуманітарним дозволом на перебування, без біометричного паспорту, під час очікування картки статусу захищеної особи, НЕ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ. Роботу можна починати лише після отримання статусу.
 9. Не може бути статусу захищеної особи в двох країнах одночасно. Якщо ви вже отримали статус в іншій країні, але передумали і бажаєте отримати його в Угорщині, тоді спочатку потрібно подати на ануляцію статусу в іншій країні, і з довідкою про це йти подавати на статус в Угорщині.
 10. Якщо особа заїхала до Угорщини до 24 лютого 2022 року, тоді вона може просити статус захищеної особи, лише у випадку якщо її ВНЖ або біометрія закінчується чи вже закінчилась після 24 лютого.
 11. Були чутки, що при приділенні статусу захищеної особи можуть звертати увагу на регіон з якого приїхали люди і чи ведуться там бойові дії. Але ці чутки нам спростували, і підтвердили що будь-хто з усієї України може отримати такий статус.
 12. З фінансових дотацій оновлення вказують на те що можна буде отримувати 28500 форинтів державної підтримки та по 12 000 форинтів на кожну дитину. Також можна буде компенсувати витрати на навчання дітей та навчатись безкоштовно на курсах угорської мови. Відбуватиметься і заохочення роботодавців, які братимуть на роботу "захищених осіб".
 13. Також окрім громадян України та Угорщини, які можуть приїхати з України і отримати статус захищеної особи, додали громадян Росії, які "примусово" отримали громадянство Росії після 2014 року на окупованих територіях.