🔸

По статусу “Біженця”

Ви в’їжджаєте на основі іншого документа, заповнюєте відповідну форму та отримуєте статус “Біженця”. (Статус Біженця не дозволяє працювати протягом 6 місяців, але гарантує соціальну допомогу у прозмірі визначеному законодавством Польщі).

 1. На кордоні Ви заповнили Заяву про надання міжнародного захисту.
  1. Вас можуть скерувати до перцепційного осередку. Найближчий у Перемишлі. Якщо Ви там, то Ви маєте право на:
   1. проживання
   2. харчування
   3. одноразова грошова допомога або ваучери на покупку одягу та взуття
   4. безкоштовний курс польської мови та базові матеріали потрібні для навчання
  2. Вами опікуються волонтери і ви не проживаєте в перцепційному осередку. Тоді Ви маєте право на: соц допомогу (20zl/доба на особу у випадку двох осіб), якщо четверо і більше то 12,5 на людину). За ці кошти Ви повинні забезпечити себе проживанням та харчуванням.

УВАГА: Заповнення форми про надання міжнародного притулку гарантує розгляд справи щодо Вашого статусу в Польщі. Розгляд справи триває +- 6 місяців. За цей період Ви не можете працювати, а також розгляд Вашої справи не гарантує Вам отримання статусу біженця.

Якщо Відділ справ іноземців видасть позитивне рішення в справі Вашого статусу, наступний крок — перевірка Вашої особи Службою Безпеки.

Позитивна перевірка надає Вам право до участі в програмі індивідуальної інтеграції, 12тимісячна програма Вашої адаптації у Польщі.

У випадку негативного рішення Ви маєте право подати апеляції до Ради Справ Біженців (Rada do Spraw Uchodźców. aleja Jana Chrystiana Szucha 14, 00-582 Warszawa tel 22 694 75 82 )

Якщо це не допоможе, у Вас буде 30 днів, щоб покинути територію Польщі.

Інфолінія в справі легалізації побуту (там також працюють Українці): З понеділка по п’ятницю 8:00 – 16:00 tel. 12 210 20 20 [email protected]