Як укласти контракт резервіста ТрО?
Наразі Тероборона Києва укомплектована. Про додатковий добір буде оголошено окремо! Слідкуйте за інформацією. Наразі важливо дотримуватися комендантської години, а після закінчення - здати кров.
Які документи необхідно надати для підписання контракту:
- висновок військово-лікарської комісії
- заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві
- копії усіх сторінок паспорта громадянина України
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
- копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності)
- характеристика з місця роботи\навчання
- копії документів про освіту
- кольорова фотокартка розміром 9х12.
На який термін укладається контракт?
З офіцерами та сержантами контракт укладається на 5 років, із солдатами – на 3 роки.
Хто укладає контракт з резервістом?
Контракт із резервістами всіх категорій укладає командир військової частини.
Чи можна розірвати контракт?
Підстави припинення контракту вказані у пунктах 27 та 28 Указу Президента № 502/2014 від 06.06.2014 р. «Про Положення про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України» (із змінами). Серед них є і формулювання «за згодою сторін», тож резервіст за необхідності (виїзд в іншу місцевість, за кордон; зміна сімейних обставин тощо) може розірвати контракт.
Чи зараховується служба в територіальній обороні як строкова військова служба?
Так, проходження служби за двома контрактами (кожен контракт рядового – 3 роки) в підрозділах територіальної оборони заміняє строкову військову службу. Але якщо ці контракти будуть розірвані передчасно, строкова військова служба не зараховується.
Куди слід прибути резервісту тероборони у випадку мобілізації?
У разі оголошення мобілізації резервіст зобов’язаний прибути у свою військову частину, до свого підрозділу за викликом командира.
Що передбачає контракт у резерві у мирний час?
Контрактники-резервісти раз на 2-3 роки мають проходити 10-денні навчальні збори. Добровільна підготовка у вихідні дні (у середньому 3-4 дні на місяць) – загалом це близько 40 діб на рік переважно у вихідні дні та в добровільному порядку. Резервіста не можна залучати до нарядів, робіт тощо – тільки до підготовки та виконання завдань служби. Крім того, у контракті є розділ 6 – «Інші умови Контракту», у якому можна прописати усі додаткові угоди між резервістом та командиром.
Чи може резервіст сам обрати підрозділ, у якому він бажає проходити службу?
Так, громадянин оформляється на службу в резерві за місцем прописки, обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військовому комісаріаті). Але потім укладає контракт вже з обраним батальйоном, навіть в іншому районі міста.
Чи можуть сформувати окремий взвод, роту члени громадської організації тощо?
Так, така практика була під час мобілізації 2014-2015 рр. Якщо в організації є і офіцери, і сержанти, і солдати, вони можуть укомплектувати посади всього підрозділу, що відповідає їх чисельності.
Чи може резервіст оперативного резерву 1-ої черги укласти контракт з бригадою територіальної оборони?
Так, може, це його право як громадянина. Крім того, керівними документами Генерального штабу Збройних Сил України дозволено комплектувати резервістами оперативного резерву 1-ої черги до 10% бригади, а це понад 300 осіб. Якщо ж у разі початку активних бойових дій резервіст бригади територіальної оборони, яка залишиться в тилу, виявить бажання перевестися у обрану ним бойову частину, то це тільки заохочується.
Які соціальні гарантії та пільги передбачені для резервістів?
У мирний час на період проходження зборів офіційно працевлаштовані резервісти звільняються від виконання обов’язків зі збереженням робочого місця та середнього заробітку за період зборів – відповідні фінансові виплати проводяться як під час зборів, так і в кінці року. У разі захворювання чи травми в період зборів резервіст має змогу отримати амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу в медичних закладах ЗСУ. Після призову за мобілізацією резервіст отримує всі переваги військовослужбовця.
Чого навчають у територіальній обороні?
Із резервістами територіальної оборони проводяться заняття з тактичної, вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки, підготовки зі зв’язку, топографії та інше.
Чи може резервіст зробити кар’єру в резерві?
Так, резервіст може отримувати чергові сержантські, офіцерські звання, здобувати військову освіту.
Хто може брати участь у проведенні занять, контролювати якість їх проведення?
У кожному батальйоні, бригаді територіальної оборони створюється рада резервістів як колективно-дорадчий орган, що обирається самими резервістами та має право контролювати якість підготовки, надавати допомогу командирам у проведенні занять. Крім того, резервісти, котрі мають відповідну освіту чи досвід бойових дій, можуть залучатися до занять як інструктори.