Територіальна Оборона: Питання та відповіді

Як укласти контракт резервіста ТрО?

Наразі Тероборона Києва укомплектована. Про додатковий добір буде оголошено окремо! Слідкуйте за інформацією. Наразі важливо дотримуватися комендантської години, а після закінчення - здати кров.

Які документи необхідно надати для підписання контракту:

  • висновок військово-лікарської комісії
  • заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві
  • копії усіх сторінок паспорта громадянина України
  • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
  • копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності)
  • характеристика з місця роботи\навчання
  • копії документів про освіту
  • кольорова фотокартка розміром 9х12.

На який термін укладається контракт?

З офіцерами та сержантами контракт укладається на 5 років, із солдатами – на 3 роки.

Хто укладає контракт з резервістом?

Контракт із резервістами всіх категорій укладає командир військової частини.

Чи можна розірвати контракт?

Підстави припинення контракту вказані у пунктах 27 та 28 Указу Президента № 502/2014 від 06.06.2014 р. «Про Положення про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України» (із змінами). Серед них є і формулювання «за згодою сторін», тож резервіст за необхідності (виїзд в іншу місцевість, за кордон; зміна сімейних обставин тощо) може розірвати контракт.

Чи зараховується служба в територіальній обороні як строкова військова служба?

Так, проходження служби за двома контрактами (кожен контракт рядового – 3 роки) в підрозділах територіальної оборони заміняє строкову військову службу. Але якщо ці контракти будуть розірвані передчасно, строкова військова служба не зараховується.

Куди слід прибути резервісту тероборони у випадку мобілізації?

У разі оголошення мобілізації резервіст зобов’язаний прибути у свою військову частину, до свого підрозділу за викликом командира.

Що передбачає контракт у резерві у мирний час?

Контрактники-резервісти раз на 2-3 роки мають проходити 10-денні навчальні збори. Добровільна підготовка у вихідні дні (у середньому 3-4 дні на місяць) – загалом це близько 40 діб на рік переважно у вихідні дні та в добровільному порядку. Резервіста не можна залучати до нарядів, робіт тощо – тільки до підготовки та виконання завдань служби. Крім того, у контракті є розділ 6 – «Інші умови Контракту», у якому можна прописати усі додаткові угоди між резервістом та командиром.

Чи може резервіст сам обрати підрозділ, у якому він бажає проходити службу?

Так, громадянин оформляється на службу в резерві за місцем прописки, обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військовому комісаріаті). Але потім укладає контракт вже з обраним батальйоном, навіть в іншому районі міста.

Чи можуть сформувати окремий взвод, роту члени громадської організації тощо?

Так, така практика була під час мобілізації 2014-2015 рр. Якщо в організації є і офіцери, і сержанти, і солдати, вони можуть укомплектувати посади всього підрозділу, що відповідає їх чисельності.

Чи може резервіст оперативного резерву 1-ої черги укласти контракт з бригадою територіальної оборони?

Так, може, це його право як громадянина. Крім того, керівними документами Генерального штабу Збройних Сил України дозволено комплектувати резервістами оперативного резерву 1-ої черги до 10% бригади, а це понад 300 осіб. Якщо ж у разі початку активних бойових дій резервіст бригади територіальної оборони, яка залишиться в тилу, виявить бажання перевестися у обрану ним бойову частину, то це тільки заохочується.

Які соціальні гарантії та пільги передбачені для резервістів?

У мирний час на період проходження зборів офіційно працевлаштовані резервісти звільняються від виконання обов’язків зі збереженням робочого місця та середнього заробітку за період зборів – відповідні фінансові виплати проводяться як під час зборів, так і в кінці року. У разі захворювання чи травми в період зборів резервіст має змогу отримати амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу в медичних закладах ЗСУ. Після призову за мобілізацією резервіст отримує всі переваги військовослужбовця.

Чого навчають у територіальній обороні?

Із резервістами територіальної оборони проводяться заняття з тактичної, вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки, підготовки зі зв’язку, топографії та інше.

Чи може резервіст зробити кар’єру в резерві?

Так, резервіст може отримувати чергові сержантські, офіцерські звання, здобувати військову освіту.

Хто може брати участь у проведенні занять, контролювати якість їх проведення?

У кожному батальйоні, бригаді територіальної оборони створюється рада резервістів як колективно-дорадчий орган, що обирається самими резервістами та має право контролювати якість підготовки, надавати допомогу командирам у проведенні занять. Крім того, резервісти, котрі мають відповідну освіту чи досвід бойових дій, можуть залучатися до занять як інструктори.