📔

Тимчасовий захист для українців в Італії: як отримати

Пам’ятка для українців, що прибувають на територію Італіі:

Ви можете просити тимчасовий захист у Префектурі та казати про це на кордоні.

1. Протягом 8 днів з моменту прибуття повідомте місцеві органи Італії про свою присутність на території. Зверніться до Комісаріату/Головного управління поліції (Questura) із заявою про присутність на території Італії (dichiarazione di presenza). Заяву можна знайти тут (англ, іспаньска, німецька) на сайті

1.1. Якщо ви прибуваєте на північ Італії (Валле-д’Аоста, Пьємонт, Лігурія, Ломбардія, Емілія-Романья, Венеція, Фріулі — Венеція-Джулія, Трентіно-Альто-Адідже) ви маєте заповнити анкету, щоб італійська влада мала всю необхідну інформацію про вас. Анкета має бути заповнена кожним, хто слідує або вже прибув. На кожну людину має бути заповнена окрема анкета.

  1. У Комісаріаті/префектурі (Questura) з'ясуйте порядок оформлення посвідки на проживання в Італії (permesso di soggiorno) у разі возз'єднання сім'ї/подання запиту на політичний притулок/на гуманітарний захист/і т.д.

Префектура також вимагає, щоб люди, які прибувають з України, повідомляли про свою присутність на території Італії в українське консульство, надіславши електронний лист на адресу: [email protected] ( пошта активована спеціально для цієї мети).

  1. У місцевому відділенні санітарної служби (ASL) зробіть запит на отримання тимчасової картки медичного обслуговування (codice STP).
  2. У разі відсутності або закінчення терміну паспортних документів, зверніться до Генерального консульства/посольства України в Італії.

Генеральне консульство України в Мілані залучило волонтерів для допомоги у розміщенні біженців на території Північної Італії. Звертайтесь за телефонами: 🔸+393516149179 🔸+393519303843