🆘

Як допомогти зачиненим у квартирі тваринам

Інструкції

Якщо власники квартири дають добро на те, щоб їхнє житло із залишеними там тваринами відкрили, потрібно отримати від них фото їхніх документів (через Інтернет), а краще бути на відео зв’язку і відчиняти квартиру в присутності сусідів або поліції або тероборони, викликавши службу аварійного відкриття замків.

Якщо після аварійного відкриття замок більше не закривається, потрібно також подбати про заміну замка або про забезпечення охорони житла. Більшість замків потім закриваються.

Якщо не вдалося потрапити всередину квартири, можна годувати та поїти котів/собак там, де вони перебувають. Для цього вибити дверне вічко і через нього закидувати сухий корм, розрізані сосиски, наливати воду через шприц або тонку трубку від крапельниці або зливу кондиціонеру або будь-який тоненький шланг. Цей варіант підійде для одинарних дверей, однак у деяких квартирах стоять подвійні.

Якщо сусіди лояльні і є перфоратор, можна зробити невеликий отвір у стіні між квартирами, щоб тварина могла потрапити в квартиру сусідів. Якщо сусуди відсутні, робити такий отвір можна біля вхідних дверей зі сторони під’їзду. Отвір розміром з миску для корму або розміром з кота, щоб він міг вибратися. На жаль, більшість котів перебуваючи в стресі не йдуть на контакт.

Якщо тварини зачинені на першому поверсі і вікно відчинене на провітрювання - можна закинути сухий корм через вікно і обов’язково подбати про воду.

Якщо тварини зачинені на інших поверхах і відомо, що вони мають доступ на балкон - розбити вікно і закинути їм сухий корм в пакеті з якоюсь камінюкою. І знову ж пам‘ятати, що при годуванні сухим кормом дуже важливо, щоб у тварин була і вода.

Дякуємо

@karg.kyiv

за корисні поради з порятунку тварин, яким не пощастило стали жертвами війни. Приєднуйтесь до їх визволення і діліться вашими успішними історіями порятунку.