🌐

Зник інтернет / зв'язок / ефірне мовлення

Як підтримувати зв’язок у критичній ситуації by EdEra

image
image
image
image
image
image

Якщо у вашого оператора немає зв’язку чи інтернету, можна під’єднатися до іншого

Зараз дуже важливо залишатися на зв’язку та з доступом в інтернет. Українські оператори повідомляють, якщо у вашому місті тимчасово не працює мережа одного з мобільних операторів, можна під’єднатися до іншого та користуватися не лише дзвінками та SMS, а й мобільним інтернетом на швидкості до 512 Кбіт/с.

Це можливо завдяки національному роумінгу, який мобільні оператори разом розвивають у всій країні. Щоб скористатися цією опцією, абоненти мають:

  1. Вимкнути автовибір мережі:— на Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор— на iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі
  2. Знайти та вибрати будь-яку доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell.
  3. Якщо зареєструватися не вдалось, треба спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
  4. Перевірити можливість використання мобільного інтернету — відправити повідомлення в месенджері.

Тарифікація послуг буде відбуватися відповідно до умов тарифу того мобільного оператора, яким користується абонент.Підключення національного роумінгу може створити додаткове навантаження на мобільні мережі. Тому абонентам важливо раз на день намагатися повернутися до мережі свого оператора, вручну або ввімкнувши автовибір мережі.

Щоб усі абоненти мали доступ до зв’язку в критичних ситуаціях, варто:

  • вимкнути автозавантаження медіа в месенджерах;
  • встановити низьку якість перегляду відео в YouTube;
  • надавати перевагу Wi-Fi, там, де є така можливість.
  1. За допомогою мобільного можна не лише спілкуватися, але й бачити місцезнаходження рідних. Це реально завдяки спеціальним програмам і застосункам, таким як «Мобільна безпека» від Київстар. Зараз оператор надає цей сервіс для нових користувачів безоплатно протягом перших 3 місяців користування. Застосунок має функцію «Сімейний трекер», яка дозволяє відстежити місцезнаходження смартфона близької людини в реальному часі. Також у разі втрати гаджета користувач може віддалено заблокувати його, видалити особисті дані, увімкнути GPS-пошук. Налаштувати трекер легко: 1) завантажити застосунок «Мобільна безпека»; 2) підключити пакет «Захист»; 3) створити групу та додати до неї своїх близьких (необмежену кількість).

Під'єднати WIFI у своєму укритті

Запущено платформу для підключення інтернету в укриттях Києва — https://wifi.kyivcity.gov.ua/ Якщо у вашому укритті немає доступу до мережі інтернет, залишайте заявку. З вами в'яжуться та повідомлять про наступні кроки.

Поки що мобільний звʼязок та інтернет працює, але під час військових атак і боїв проблеми можуть статися в будь-який момент. Адже звʼязок залежить, зокрема, від стабільності подачі електроенергії та цілісності інфраструктури. Крім того, в місцях активних боїв його можуть глушити. Тому зібрали кілька додатків, які дозволяють звʼязуватися без стабільного інтернету.

▪️Національний роумінг в Україні

Методичка по тому, як спілкуватися в підпіллі

Список додатків для комунікації без інтернету

  • BRIDGEFY

Це мобільний застосунок, який дозволяє обмінюватися текстовими повідомленнями через Bluetooth на відстані до 100 метрів один від одного. Для того, щоб зареєструватися в додатку, потрібен стабільний інтернет.

Де завантажити: AppStore та Google Play

  • TWO WAY: WALKIE TALKIE

Цей додаток дозволяє використовувати телефон як рацію. Він не просить реєстрації та логінів. Водночас усі канали для спілкування там публічні. Можна вибрати будь-який номер каналу та зв’язатися із користувачами в цьому каналі.

Де завантажити: AppStore та Google Play

  • BRIAR

Це додаток для обміну повідомленнями, який доступний лише для Android. Він може починати працювати без звʼязку. Тож для використання потрібно лише заздалегідь його завантажити.

Де завантажити: Google Play

  • SIGNAL

Це застосунок для безпечного обміну текстовими та голосовими повідомленнями, а також для відеозвʼязків. Повідомлення у ньому доставляються швидко навіть у повільних мережах, але не під час повної відсутності інтернету.

Де завантажити: AppStore та Google Play

  • MATRIX

Це зашифрований чат-сервер, який працює в локальній мережі провайдера. У цій мережі можна обмінюватися повідомленнями, якщо інтернет зникне.

Доступ до цього серверу відкрили в Києві та Харкові, повідомив консультант з цифрових технологій Віталій Мороз. Він обіцяє надіслати лінк з інструкціями в приватні повідомлення тим, хто його попросить. Публічно інструкцію поширювати не можна.

  • Bluetooth Chat

Завантажити на Android | iOS . Bluetooth-чат допоможе вам відправляти короткі повідомлення і зображення за допомогою Bluetooth. Не треба інтернету, але діапазон зв'язку між вами й співбесідником має бути до 100 метрів.

Дії у разі зникнення ефірного мовлення

image
Де шукати правдиву інформацію

Сервіси та додатки із радіо та телебаченням

Навіть якщо телевізійний сигнал зникає, то дивитися українські телеканали можна через інтернет. Добірка безплатних програм, які допоможуть залишатися в курсі всіх новин: