1️⃣

Для бакалаврів та майбутніх студентів

💡
Ми зібрали можливості для продовження навчання (для бакалаврів) та вступу (для абітурієнтів) за кордоном.

🌍 Ukrainian Global University – менторська програма для українців, які бажають навчатися за кордоном та повернутися для відбудови України. Ініціатива спрямована на те, щоб підвищити шанси на вступ у найкращі освітні заклади світу, а також підтримати українських дослідників.

🌍 CERN пропонують перелік короткострокових програм, навчальних та робочих можливостей, а також відповідних ініціатив від їхніх колег-університетів.

🇧🇪 Бельгійський University of Antwerp перенесли дедлайн для подачі на програми бакалавріату та магістратури.

🇧🇪 Université Libre de Bruxelles пропонує допомогу для студентів, академіків, PhD студентів та працівників адміністрації університетів.

🇩🇪 Німеччина пропонує підтримку для студентів, які навчаються в українських університетах і знають німецьку на середньому рівні. Для детальнішої інформації потрібно заповнити форму.

🇩🇪 HWR Berlin пропонує допомогу українцям, у тому числі безкоштовне (акредитоване) навчання у ролі гостьового студента, допомога з житлом, курси німецької тощо.

🇩🇪 Програма NRWege Pathways into Studying надає фінансування від фонду DAAD для вимушених переселенців. Зі списком інстітуцій, з якими потрібно контактувати, можна ознайомитись тут.

🇩🇪 Група науковців пропонує свою допомогу з продовженням навчання у Німеччині. Пропонують заповнити форму, а також публікують списки корисних ресурсів.

🇩🇪 Media Design University of Applied Sciences в Берліні пропонують стипендії українцям. За деталями потрібно звернутися до study advicer`a.

🇵🇱 Collegium Civitas у Польщі пропонує перший рік навчання українською мовою. Це стосується спеціальностей: міжнародні відносини та менеджмент. Після першого року можна буде перейти на навчання польською. Відбір почнеться 26 квітня.

🇵🇱  Для студентів-соціологів у Польщі — відвідування лекцій та інших занять на факультеті соціології Варшавського університету.

🇵🇱  Польське національне агентство з питань академічного обміну консультує та надає допомогу для студентів та науковців з України.

🇪🇪 Tallinn University of Technology подовжив дедлайн до 1 червня для подачі на акредитовані програми для українських студентів. Крім того, університет виділив додаткові місця для українців, а також пропонує можливість стати гостьовим студентом 1-2 семестри, якщо українець вже навчається в українському виші.

🇪🇪 Тартуський університет продовжив дедлайн подачі на програми для українскьих студентів (до 1 червня). Також надали додатково 250 стипендій для українських студентів і скасували плату за розгляд заявки.

🇮🇹 Università di Bologna пропонує українцям, які вже навчаються в українських університетах і були змушені виїхати в Італію після початку війни, продовжити навчальний рік, а зароблені кредити (макс. 30) пізніше можна буде зарахувати до прослуханих курсів.

🇮🇹 Università degli Studi di Milano пропонує для студентів різні типи стипендій, а також безкоштовне житло та іншу допомогу. Дедлайн: 29 квітня.

🇦🇹 Universität für angewandte Kunst Wien в Австрії виділила 50 місць для студентів, які уже навчаються в українських університетах. Студенти звільняються від плати за навчання, а дедлайн подачі – 2 травня.

🇨🇿 Список стипендій, які пропонує Чехія для українців, які хочуть розпочати навчання або продовжити своє навчання в Чехії.

🇨🇿 Чеська академія наук пропонує стипендії та іншу допомогу для мінімум 50 українських студентів.

🇨🇿 Univerzita Karlova у Чехії пропонує різну підтримку (фінансову, житло тощо) для абітурієнтів та студентів з України.

🇨🇭Для студентів-музикантів та школярів — продовження навчання у Консерваторії італійської Швейцарії.

🇨🇭The University of Basel надає можливість українським бакалаврам та магістрам продовжити навчання у себе в університеті у ролі гостьового студента.

🇨🇭FHNW ACADEMY OF ART AND DESIGN у Швейцарії пропонує прийняти до 20 студентів мистецтва та дизайну пропонуючи стипендії на базі фундації Laurenz. Контакт для детальної інформації [email protected]

🇨🇭 Університет прикладних наук в Берні пропонує фінансову підтримку, допомогу з житлом та інтеграцію в навчання та академічні проекти.

🇦🇹 Фінансова підтримка і програми для українських студентів та науковців від Технічного університету в Граці.

🇦🇹 MCI | The Entrepreneurial University Group (Австрія) надає до 10 стипендій для українських студентів сумою до € 15,000 на рік, знижуючи плату за навчання у MCI. Це можливість продовжити навчання, розпочате в Україні.

🇦🇹 The University of Applied Sciences Upper Austria пропонує безкоштовне навчання протягом одного семестру для переселенців з України. Усі запитання та детальну інформацію можна отримати від Andreas Zehetner. Email: [email protected]

🇱🇹 Університет Вітовта Великого (VDU) у Литві надає фінансову допомогу, житло, пропоонує програми як для абітурієнтів, так і студентів українських університетів. Є варіанти програм англійською та російською, а також короткострокове навчання.

🇱🇹 Навчання для українських студентів (вступ або продовження) у Вільнюському університеті, Литва. Дедлайн: 1 червня.

🇮🇱 Університет Тель-Авіва надає можливість 20 українським студентам продорвжити навчання протягом одного семестру у себе.

🇮🇱 Bar-Ilan University в Ізраїлі запрошує українських студентів доєднатись будь-якої зі своїх освітніх програм англійською мовою та інтегруватися в наявні дослідницькі групи.

🇭🇺 В University of Pécs (Угорщина) відкрили платформу реєстрації для тих, кому довелося перервати навчання в Україні. Університет пропонує понад 100 навчальних програм англійською та угорською мовами, які охоплюють усі основні академічні галузі.

🇭🇺 Угорщина має стипендіальну програму Stipendium Hungaricum, яка поширюється на українців. Також додали можливість продовжити навчання, якщо вже навчався в Україні. Дедлайн: 30 червня.

🇱🇺 Люксембурзький Університет надає допомогу студентам, які навчаються в українських університетах.

🇸🇰 Можливість продовжити навчання на факультеті будівництва для українських студентів від Жилінського університету у Словаччині.

🇷🇴 Для студентів, що бажають продовжити навчання у Румунії. Інформаційний портал українською, англійською та іншими мовами від Міністерства освіти Румунії.

🇨🇦 Vancouver Institute of Media Arts надає 25 стипендій для переселенців з України. Аплікаційні форма тут. У разі питань: телефон 1-604-682-2787 або email [email protected]

Додаткові стипендії та гранти для українців всіх рівнів навчання
 • Trinity Relief Fund – фонд від Кембриджського університету на щонайменше 250 000 фунтів стерлінгів, який допомагатиме майбутнім та нинішнім студентам та науковцям, що зазнали труднощів через вторгнення Росії в Україну.
 • Student Action for Refugees зібрали перелік стипендій на навчання та дослідження у Великій Британії.
 • The Institute of International Education запустив Scholar Rescue Fund і надають українським дослідникам та професорам грант на навчання в США, який включає грошову підтримку в межахї $25000, а також мед. страхуванн і кошти на транфер до США.
 • The Paul & Daisy Soros Fellowships for New Americans надають стипендії для імігрантів та біженців у США. Наступний набір буде на 2023 навчальний рік, а дедлайн подачі на нього – 27 жовтня 2022.
 • Scholars at Risk пропонують підтримку в США для студентів, науковців та працівників університетів з України. Організація також опублікувала список стипендій для українців у від своїх партнерів у Європі.
 • Академія молодих вчених України в Польщі пропонують допомогу студентам та працівникам науки, а також розповідають про програми для продовження досліджень.
 • Bibliotheca Hertziana - Max Planck Institute for Art History пропонує стипендії для студентів, які вивчають історію мистецтва.
 • University of Zurich скасовують плату за навчання студентам з України, а також пропонують фінансову підтримку для науковців та студентів.
 • Список відкритих позицій для роботи в академічній сфері.
 • Для студентів, дослідників та викладачів — продовження навчання, дослідження чи викладання в Університеті Льовена, Бельгія. Дедлайн: 20 квітня.
 • Список університетів зі всього світу, які пропонують стипендії для українців.
 • Таблиця зі стипендіями та програмами, яка постійно оновлюється волонтерами.
Інше: додаткові списки можливостей та консультації
 • Гранти, програми мобільності та інші можливості для проектів, студентів, працівників різних сфер.
 • Карта можливостей, програм та стипендій для українців по всьому світу (постійно оновлюється). Або слідкуйте в твіттері (кажуть, там зручніше відслідковувати оновлення)
 • Таблиця стипендій та грантів за країнами та напрямками, яка постійно оновлюється.
 • Educational Guidance Guarantee Fund University надає консультації щодо стипендій, навчання, житла для імігратнтів, які планують вступати у німецькі навчальні заклади. Для детальнішої інформації потрібно заповнити форму.
 • Перелік допомоги для студентів, які уже навчаються в Німеччині. Список зручно розподілений за містами.
 • HAW Hamburg: Centre for Migration Research and Integration Practice надають консультації для мігрантів у Гамбург, допомагають зі вступом, навчанням та кар’єрою.
 • Львівський центр міської історії постійно оновлює список стипендій та грантів для студентів та вчетих.
 • Перелік науковців, які готові надати допомогу з лабараторіями для українців.
 • Лабораторії, які готові захостити українських науковців. Список 1 та Список 2.
 • The Coimbra Group Office зібрали перелік університетів та можливостей, які надають допомогу українським студентам і науковцям.
 • Освітня платформа у сфері архітектури та урбанізму публікує в Телеграм-каналі можливості й актуальні заходи/лекції для фахивців і студентів архітектури.
 • Вакансії, стажування та інші Можливості для молоді у телеграм-каналі Unicef
Короткострокова стипендія на покриття навчання на 1-2 семестри у Литві

Види стипендії: для покриття витрат на будь-яких навчальних програмах і для покриття витрат на програмах, пов’язаних з Литвою (наприклад, “Lithuanian philology”)

Де: виші Литви, перелік дивіться тут

Кількість стипендій: всього пропонується 25 стипендій для короткострокового навчання у Литві на будь-яких спеціальностях та 15 додаткових стипендій для короткострокового навчання на програмах, пов’язаних з Литвою (наприклад, “Lithuanian philology”)

Дізнайтесь деталі та подайте заявку на стипендію для короткострокового навчання ТУТ.